Pris |
fra 13 990 NOK |
| Lengde | 4 dager |
| Reiseperiode | 08. - 11. okt. 2026 |
| Vanskelighetsgrad | |
| Bosted |
NB! Dette er en firmatur, og kun for firmaets ansatte.
Påmeldingsfrist 08. mars 2026.
Der hvor Brenta-Dolomittenes rå fjell stuper ned mot det klare vannet i Gardasjøen, ligger Riva del Garda og Torbole – et av Nord-Italias beste områder for aktive dager.
Kontrastene er tydelige: høye fjell, blått vann, smale gater og åpne landskap. Alt ligger til rette for en uke med aktivitet – og den gode følelsen av å være ute fra morgen til kveld.
Og hit inviterer nå Bademiljø sine ansatte med på tur!
Programmet gir både aktivitet og tid til det sosiale: fottur på Monte Baldo, el-sykkeltur til en lokal vingård og gode pauser underveis. Her ligger alt til rette for å senke skuldrene og til å bli bedre kjent.
Vi bor på et hyggelig hotell få meter fra stranden, med kort gangavstand til gamlebyen i Riva. Kveldene tilbringes rundt bordet – med god stemning, latter og italienske retter i glass og på tallerken.
Skulle du ønske litt ekstra puls så legger vi også opp til scootertur på svingete fjellveier over Gardasjøen og el-terrengsykling ned fra legendariske Monte Tremalzo. Rått, vakkert og rett og slett en opplevelse som sitter i lenge etter at turen er over.
Vi overnatter på to 4****-stjerners hotell, Hotel Oasi og Hotel Royal, begge med beliggenhet kun få meter fra strandpromenaden og i gangavstand til den sjarmerende gamlebyen.
Begge hotellene har SPA-avdeling, eget basseng, uformell atmosfære og stor frokostbuffet.
Følgende måltider er inkludert i prisen:
Drikke til lunsj og middag er ikke inkludert.
NB! Du melder deg på den enkelte utflukt i påmeldingsskjemaet, dette gjelder også utfluktene som er inkludert i pris (du må velge dato).
Dagen starter med tidlig frokost. Fjellguiden møter oss på hotellet kl. 07:50 – felles avgang til havnen i Riva. Båttur til den vakre byen Malcesine hvor vi tar fjellheisen opp til 1600 moh. Fottur langs fjellkammen med magisk utsikt over Gardasjøen og Dolomittene. Så tar vi en hyggelig, felles lunsj på toppen av Monte Baldo før retur med fjellheisen ned til Malcesine. Deretter blir det båt tilbake til Riva del Garda. Vi regner med å være tilbake på hotellet ca. kl. 18:00.
Dette er en relativt lett fottur, på ca. 2-3 timer i mindre krevende terreng. Alle med normalt god fysisk form kan delta. Turen er med rutinerte og sertifiserte fjellguider.
Fotturen forhåndsbestilles ved påmelding.
Sykkelguiden møter oss på hotellet kl. 08:30. Herfra går vi til sykkelbutikken, ca 1,5 km, for å hente ut el-sykler. Komfortable sykler av nyere modell, med god batterikapasitet.
Sykkelturen går på sykkelveier i relativt flatt terreng. Vi følger Sarche-elven nordover, gjennom et flott landskap innover i dalen. Etterhvert ankommer vi dagens mål: en vingård. Her blir det lett lunsj og uformell prøvesmaking av gårdens egenproduserte viner.
Vi regner med å være tilbake i Riva del Garda tidlig på ettermiddagen. El-sykkelturen går i lett terreng på sykkelveier, samt på mindre veier med begrenset trafikk. Totalt ca. 50 km.
El-sykkelutflukten forhåndsbestilles ved påmelding.
Den planlagte scooterturen går på fjellveier med begrenset trafikk – i området rundt Gardasjøen.
Artige veier som slingrer seg opp i fjellene, med spektakulære utsikt underveis. Utrolig gøy å kjøre Vespa/scooter i italia – spesielt i disse omgivelsene.
Utflukten starter kl. 09:00, og vi regner med å være tilbake på hotellet tidlig ettermiddag. Veivalg styres av vær og vind – her er det mange muligheter.
Modellene vi benytter er enten Vespa Piaggio eller tilsvarende scooter 125cc automat. Disse kan kjøres med førerkort klasse B (ikke behov for MC-lappen). Vi tar selvfølgelig en grundig gjennomgang av Vespa/scooter før avreise.
Vi kjører samlet og kontrollert med guide fra Expa Travel.
NB! Ved utlevering av Vespa/scooter må alle tegne egen leiekontrakt og bruke kredittkort (ikke debetkort) for depositum på €400. Denne sperren oppheves når vi returnerer skadefrie Vespaer / scooters etter endt tur.
Forsikring scooter
Scooterne er forsikret mot tredjepart, dvs. volder du evt. skade mot tredjepart dekker forsikringen dette. Skader på egen Vespa/scooter dekkes ikke av forsikringen. Kaskoforsikring er ikke inkludert, og det er ingen mulighet for å tegne denne. Vi kjører forsiktig og i samlet tropp iht guidens instrukser.
Alkohol og Vespa-kjøring kombineres ikke. Promillegrensen i Italia er 0,5, og du er selv ansvarlig for å overholde denne grensen. Vi kjører naturligvis ikke i påvirket tilstand.
Pris for scooter utflukten: Kr. 1.190,-/ leie av scooter (drivstoff inkludert).
Vespaturen forhåndsbestilles ved påmelding, og faktureres sammen med reisen.
Utflukten starter med shuttle-transport helt opp til toppen. Vel framme har vi grundig gjennomgang av sikkerhet, ruten, syklene iht funksjon.
Ruten går på gamle kjerreveier langs fjellsiden bygget under første verdenskrig. Grusveier med grov stein og grus. Ruten er ikke teknisk vanskelig men krever noe sykkel erfaring. Det er ikke bratte heng og vi cruiser oss nedover fjellet stille og rolig. En fantastisk moro opplevelse med flotte vyer og spektakulær natur. Turen er med rutinert sykkel guide. Se film fra tidligere tur her.
Pris: Kr. 1.290,- / pers, inkl privat shuttle-transport, leie av fulldempet el-terrengsykkel, og leie av hjelm.
Terrengsykkel-utflukten forhåndsbestilles ved påmelding, og faktureres sammen med reisen.
Like ved siden av Gardasjøen og byen Riva del Garda finner vi fjellet Cime Capi. En topp på ca. 900 moh. Vi skal helt opp på toppen – fantastisk utsikt hele veien!
Vi starter med en kort kjøretur, ca. 15 min, til startplassen. Briefing og utdeling av klatreutstyr. Krever ingen forkunnskaper, vi har med rutinerte og proffe fjellguider.
Det blir ca. en times fottur før klatringen starter. Klatringen regnes som enkel teknisk, men den er likevel spektakulær og relativt luftig.
Etter ca. 2,5 timer når vi toppen, og det er tid for lunsjpause (medbrakt matpakke). Fra toppen er det litt klatring før sti tilbake til startpunktet.
Pris: Kr. 1.290,- / pers, inkl sertifiserte fjellguider, leie av alt utstyr, transport, matpakke.
Via Ferrata-utflukten forhåndsbestilles ved påmelding, og faktureres sammen med reisen.
Dagsprogrammet er preliminært, endringer kan forekomme. Expa Travel AS tar forbehold om evt. endringer underveis.
Ankomst Milano Malpensa.
Busstransport til Riva del Garda. Regn med ca. 3 timers busstransfer. Kort stopp for noe lett å spise (ikke inkludert).
Innsjekking direkte etter ankomst. Tid på egenhånd for å bli kjent i området.
Etterhvert samles vi for hyggelig velkomstmiddag på lokal restaurant (inkludert)
For de som ønsker det, starter vi dagen med en tur og en forfriskende dukkert.
Etter frokost samles vi for utflukt iht påmelding. Se detaljert info under punktet “Utflukter”.
– El-sykkeltur til vingård – lunsj inkludert (inkludert)
– Fottur Monte Baldo – lunsj inkludert (inkludert)
– Vespa-utflukt (tillegg i pris)
– Terrengsykling Monte Tremalzo (tillegg i pris)
– Via Ferrata Cimpe Capi-utflukt (tillegg i pris)
Middag på egenhånd (ikke inkludert).
For de som ønsker det, starter vi dagen med en tur og en forfriskende dukkert.
Etter frokost samles vi for utflukt iht påmelding. Se detaljert info under punktet “Utflukter”.
– El-sykkeltur til vingård – lunsj inkludert (inkludert)
– Fottur Monte Baldo – lunsj inkludert (inkludert)
– Vespa-utflukt – lunsj ikke inkludert (tillegg i pris)
– Terrengsykling Monte Tremalzo – lunsj ikke inkludert (tillegg i pris)
– Via Ferrata Cimpe Capi-utflukt – lunsj ikke inkludert (tillegg i pris)
Klokken 18:00 blir det felles avgang til vin & olivenprodusenten Madonna delle Vittorie. Her starter kvelden i regi av ledelsen i Bademiljø, med etterfølgende middag på restauranten til Madonna delle Vittorie (inkludert). Fantastisk lokal mat i koselige omgivelser. Uformell atmosfære.
Hjemreisedag.
Vi blir hentet av buss på hotellet kl. 06:00. Flyet har avgang kl. 11:35.
Takk for turen!
Programmet er preliminært, endringer kan forekomme.
Dato for turen er 08. – 11. oktober 2026.
NB! Påmeldingsfrist er 08. mars 2026.
Totalpris på denne turen er kr. 13990,- per person, del i dobbeltrom. Påmeldingen er bindende.
NB! Påmeldingsfrist er 08. mars 2026.
Totalprisen er satt med en vekslingskurs på NOK 11,60 mot 1 Euro. Eventuelle endringer i vekslingskursen på mer enn 1 % kan føre til en justering av totalprisen.
Se våre betingelser her. I bestillingsskjemaet må du krysse av for at du har lest og akseptert disse.
Expa Travel er medlem av Reisegarantifondet (RGF). Skulle noe uforutsett skje med Expa Travel før avreise, vil du få tilbakebetalt alle kostnadene dine gjennom denne garantien.
Minimum antall deltakere på denne turen er 30 personer / maks antall er 140 personer. Prisen betinger minimum 30 personer pr. gruppe. Ved færre deltakere kan prisen bli noe høyere eller reisen kansellert.
Tilgjengelighet av enkeltrom avhenger av antall påmeldte. Et enkeltromstillegg på kr. 1.900,- vil da tilkomme.
Ta med en mindre ryggsekk som kan brukes både som håndbagasje på flyet og når du er på utflukt. Pakk regn-/vindjakke, solkrem, ekstra drikke og en ekstra trøye.
Dette er kun en anbefaling – lån gjerne utstyr av venner eller bruk det du allerede har. Se på listen som et utgangspunkt, og tilpass den til dine behov og det du føler du får bruk for på turen.
Du må være forberedt på vekslende vær og temperaturer.
Flybilletter er inkludert t/r Oslo Gardermoen – Milano Malpensa.
Flytider:
Flybillettene som er inkludert er fra Oslo (Gardermoen). Tilslutningsbilletter bestiller du på egenhånd (ikke inkludert). Det er viktig at du tar utgangspunkt i ovenstående flytider mtp transferbussen. Kontakt oss gjerne ved spørsmål.
Avreiseinfo sendes ut via e-post ca. 7 dager før avreise.
De fleste land krever at passet ditt må være gyldig i minst seks måneder etter hjemreisedato – sjekk derfor passet ditt med en gang.
Det anbefales å ta en kopi av passet sitt før reisen, og oppbevare den separat fra passet. Denne kopien kan være nyttig dersom passet skulle bli borte eller stjålet, for å lettere få nytt pass eller reise hjem ved hjelp av en nødpass-søknad.
Følger du oss i våre SoMe-kanaler vil du blant annet kunne se bilder og dagsrapporter fra våre turer, få info om nye turer, samt få evt. rabattkoder etc.
Del gjerne disse linkene med venner og familie slik at de kan følge DEG på DIN tur:
Reiseforsikring er obligatorisk på våre turer. Les mer her.
Det har vist seg gang på gang at det er viktig å ha en reiseforsikring ved uforutsette hendelser underveis på reisen.
Det er kundens ansvar å tegne egen reiseforsikring, med en fullgod syke- og ulykkesforsikring som også skal dekke eventuell hjemtransport.
Vi anbefaler helårs reiseforsikring som dekker avbestillingsforsikring, ansvar, forsinkelser og reisegods.
Sjekk at forsikringen dekker det geografiske område du skal til.
Vær klar over at enkelte forsikringsselskap har en øvre beløpsgrense på avbestilling- og sykeforsikring.
Kontakt Eric på telefon +47 926 18 805 eller mail eric@expa.no.
Expa Travel tar forbehold ved skrivefeil og valuta-/prisendringer. Programmet er preliminært, endringer kan forekomme.
